Головні аграрні новини тижня

Март 17, 2017
1192 переглядів

Аграрні асоціації звернулися до міністра фінансів О. Данилюка з проханням доопрацювати формулу розподілу дотацій та запустити процес надання державної допомоги підприємствам АПК.

Відповідне звернення підписали Всеукраїнська аграрна рада, Асоціація виробників молока, асоціація «Свинарі України», асоціація «Укрцукор» тощо.

У проекті наказу Міністерства фінансів пропонується визначати суму дотації як різницю між зобов’язаннями по ПДВ, що виникли в результаті здійснення пільгових видів діяльності мінус кредит, який з’явився в результаті виробництва всіх (і не тільки пільгових) видів сільгосппродукції, а не як різницю між зобов’язаннями та кредитом, що є результатом діяльності пільгових видів бізнесу.

«Якщо взяти наказ в запропонованому вигляді, більшість сільгоспвиробників втратять право на законні дотації», — вважають в асоціаціях.

Посівну компанію вже розпочато у 15 областях України. За даними з регіонів, сівбу ранніх зернових та зернобобових культур вже проведено на площі 138 тисяч га або 6% до прогнозу (2402 тис. га).

У розрізі за культурами вже посіяно:
— ярої пшениці — 4 тис. га або 2% до прогнозу (190 тис. га);
— ярого ячменю — 95 тис. га або 5% до прогнозу (1728 тис. га);
— вівса — 5 тис. га або 2% до прогнозу (208 тис. га);
— гороху — 34 тис. га або 12% до прогнозу (276 тис. га).
Крім того, тривають роботи по внесенню поживних речовин: підживлення озимих культур на зерно вже проведено на площі 4,4 млн га або 63% до прогнозу (7,0 млн га), а озимий ріпак підживлений на площі 610 тис. га або 70% до прогнозу (876 тис. га).
Найбільші площі озимих зернових підживлено у Одеській – 617,6 тис. га (82% до прогнозу), Миколаївській – 490,1 тис. га (82%), Херсонській – 402,2 тис. га (74%), Запорізькій – 418,3 тис. га (63%), Дніпропетровській – 345,0 тис. га (63%), Харківській – 293,3 тис. га (62%) та Вінницькій –211,7 тис. га (69%) областях.

Урядом країни внесено зміни, щодо умов отримання компенсації вартості вітчизняної сільгосптехніки.

 

Постанова Кабміну №130 від 1 березня передбачає вимогу, згідно з якої протягом 3 років придбана з частковою компенсацією техніка не підлягає відчуженню і має бути використана за призначенням, в іншому випадку виробник повинен повернути отримані кошти та позбавляється права на отримання такої компенсаці протягом ще 3 років.
Мінагрополітики на підставі реєстру одержувачів часткової компенсації перераховує кошти держбанку, який протягом дня перераховує їх на поточні рахунки сільгоспвиробників.
Одержувачами бюджетних коштів є юрособи та фізособи-підприємці, які є виробниками переважно сільгосптоварів (питома вага таких повинна бути не менше 75% вартості всіх випущених підприємством товарів).
Перелік техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується державою, буде формувати комісія, яку створить Міністерство економічного розвитку та торгівлі, і очолить її міністр; така комісія і буде перевіряти рівень локалізації виробництва.
Заявки на включення до переліку техніки, вартість якої компенсується, виробники можуть подавати до комісії в поточному році до 1 травня, а в наступному році і далі — до 1 лютого.
Часткова компенсація надається без урахування ПДВ; розпорядником коштів і відповідальним за дану бюджетну програму є Мінагрополітики; компенсація надається на техніку та обладнання, рівень локалізації виробництва яких більше 60%, крім тракторів та інших самохідних засобів сільгосппризначення, комбайнів.

Міністр фінансів О.Данилюк заявив про передбачення в меморандумі співпраці з Міжнародним валютним фондом запуску земельної реформи в 2017 році.

Про це він повідомив в ефірі телеканалу ICTV.

«Офіційний документ (меморандум) буде оприлюднено тільки після засідання ради директорів … Що планується робити з земельною реформою. Дійсно, ми плануємо, як це було передбачено в попередніх меморандумах, запустити земельну реформу в цьому році», — сказав О.Данилюк.

Міністр додав, що для розвитку АПК та залучення в нього інвестицій необхідно надати людям право розпоряджатися землею.

«Нам дуже важливо законодавчо врегулювати роботу ринку землі. Як це буде відбуватися? Нам над цим ще треба працювати разом зі Світовим банком, з експертами, які розуміють, як повинен розвиватися ринок», — підкреслив О.Данилюк.

Довідка. Раніше була створена робоча група з підготовки концепції впровадження обороту земель сільгосппризначення з залученням представників міністерств, зацікавлених центральних органів виконавчої влади, депутатських фракцій і груп у парламенті, а також Світового банку, асоціацій, органів місцевого самоврядування. Міністерство аграрної політики і продовольства розраховує на розробку і подачу на розгляд до Верховної Ради законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення до 1 липня.
Про це йдеться в повідомленні міністерства.

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) та члени комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради звернулися до прем’єр-міністра В. Гройсмана з проханням сприяти вирішенню проблеми газопостачання підприємств хімічної промисловості.

Про це йдеться в повідомленні УКАБ.
Відзначається, що робота ПАТ «Рівнеазот» і ПАТ «Азот» у Черкасах , які, згідно з повідомленням, забезпечують виробництво 80% азотних добрив в Україні, була зупинена.

«Дефіцит добрив, який виник на ринку, може призвести до значних втрат сільгоспвиробництва, недоотримання валютної виручки та кризи в агропромисловому комплексі», — йдеться в повідомленні.

Експерти звертають увагу на необхідність відновлення виробництва добрив, так як аграрії не зможуть різко наростити імпорт через обмежені можливості логістики.
Довідка. Раніше прес-служба Ostchem заявляла, що заводи, які належать холдинговій компанії Ostchem, що об’єднує підприємства азотної хімії Group DF, повністю виконають заявки українських аграріїв на поставку добрив у 2017 році.

«У посівну 2017 р. заводи Ostchem повністю виконують і будуть виконувати всі зобов’язання перед покупцями продукції, у нас достатні запаси готової продукції на наших складах. Відвантаження продукції — мінеральних добрив — йде за планом»- йдеться в повідомленні Ostchem.

Відзначається, що компанія очікує швидкого вирішення всіх юридичних протиріч, що стосуються поставок газу на заводи.

Прем’єр-міністр України В. Гройсман дав доручення перевірити діяльність Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

«Ми отримуємо сигнали, що ця служба, особливо в одеських портах, працює особливо неефективно … Ми зараз проводимо службову перевірку, матеріали направимо в НАБУ і якщо вони підтвердяться, я б дуже хотів, щоб хтось опинився за гратами», — сказав В.Гройсман.

Прем’єр закликав бізнес надавати інформацію про зловживання Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.