У полі особливої уваги – озимі культури

Март 30, 2018
1406 переглядів

     Холодна, затяжна весна з низькими температурами, надмірними опадами, перезволоженням ґрунту негативно вплинула на стан озимини.

Більшість посівів озимих культур знаходяться зараз не в найкращому стані: вимокання, втрата тургору, слабка коренева система, некрози надземної маси, ранній прояв септоріозу, ураження сніговою пліснявою. Тобто рослини знаходяться у стресовому стані, який однозначно вплине не тільки на відновлення весняної вегетації, а й на інші процеси.

Постає  запитання: «Що робити? Як відновити рослину для нормального розвитку?». Не зовсім доцільно вичікувати момент, коли азот перетвориться на амінокислоти та відновить енергетичний баланс, і тільки тоді до гербіцидів додавати певні стимулятори та мікродобрива.

Компанія «Імперія–Агро» пропонує оптимальне рішення: як тільки стане можливим виходити в поле, варто внести наступну комбінацію інноваційних продуктів: «АКТИВ–HARVEST Макро» – 1,5л/га + «АКТИВ–HARVEST Аміно» – 0,5-1л/га + «АКТИВ–HARVEST Sеa Top» – 0,5л/га.

 

Аргументація методу:

  1. Доступність поживних речовин у ґрунті та використання їх рослинами сповільнюється при надмірному зволоженні, тому позакореневе живлення – раціональне рішення.
  2. Низькі температури повітря і ґрунту зменшують надходження елементів живлення до кореневої системи, особливо це стосується фосфору. До температури ґрунту +140 С фосфор практично не засвоюється.  Виправити дану ситуацію можна за допомогою «АКТИВ–HARVEST Макро», в якому міститься 180 г доступного для рослини фосфору (50/50 — фосфітна і фосфатна формуляція) і який, крім прямого призначення як елемента живлення, має ще і фунгіцидну дію.
  3. Для відновлення і посилення транспортування поживних речовин незамінним є калій. До складу «АКТИВ–HARVEST Макро» також входить 180 г калію.
  4.    Для побудови амінокислот,  слабка  рослина мусить витратити чимало енергії , а  «АКТИВ–HARVEST Аміно» містить вже готовий комплекс доступних амінокислот рослинного походження.
  5. Для побудови кореневої системи рослина повинна швидко почати виробляти ауксин. Внесення доступної хелатної форми цинку,що міститься у мікродобриві «АКТИВ–HARVEST Sea Top»,   передує і стимулює синтез даного фітогормону.
  6. Рослини, достатньо забезпечені мікроелементами, значно краще (на 30%) засвоюють основні добрива.

Забезпечені мікроелементами рослини краще протистоять стресовим чинникам, захворюванням, у них швидше відбувається регенерація тканин вражених шкідниками та хворобами.

 

О. Г. Сухомуд к.с.-г. н., доцент кафедра захисту рослин Уманського НУС.

В. В. Бандаровський — продакт-менеджер ТМ «АКТИВ–HARVEST »

Читати також: Мікродобриво «Актив-Харвест Насіння» — перший крок до гарного врожаю.