«День саду» в Уманському національному інституті садівництва.

4 травня 2017 року в Уманському національному інституті садівництва відбувся Всеукраїнський семінар «День Саду». Організаторами заходу виступили оргкомітет інституту за активного сприяння асоціації «УКРСАДПРОМ». Традиція проведення «Дня Саду» існувала багато років і завжди збирала садоводів з усієї країни, але два роки назад була призупинена, причиною того став загальний занепад галузі через відсутність державної підтримки та нових умов ринку.

 

Подія такого рівня не випадково пройшла саме в стінах інституту садівництва, який щороку випускає спеціалістів саме для галузі садівництва. Слід відмітити, що в минулому році ВУЗ розпочав роботу з Корпоративним університетом компанії «Імперія-Агро», в рамках якої фахівці компанії вже провели декілька відкритих лекцій для студентів старших курсів, де поділилися досвідом, ознайомили з новинками ринку.

Цього року участь у заході взяли представники сільськогосподарських підприємств різних форм власності, представники аграрних ВУЗів, шість асоціацій та компаній, представники медійних компаній та представники 12 компаній, задіяних в галузі садівництва, серед яких і компанія «Імперія-Агро», яка представила свою торгову мару мікродобрив «Актив-Харвест». В цілому даний захід став гарним майданчиком для спілкування представників садівничої галузі, досвідчених експертів, науковців, де вони мали змогу обговорити сьогоденні проблеми галузі та обмінятись досвідом.

Перед початком роботи семінару відвідувачі завітали до аудиторії, де були розташовані  інформаційні стенди компаній-учасників.  Відвідувачі могли швидко і легко отримати інформацію про компанії, послуги та просто поспілкуватися з їх представниками.

 

              

 

 

 

 

 

 

 

Сесійна частина семінару розпочалась зі вступного слова ректора Уманського національного університету садівництва д.е.н, професора О. Непочатенко та  голови асоціації «УКРСАДПРОМ» Д. Крошки.

          

 

 

 

 

 

В цілому програма науково-практичного семінару охоплювала найактуальніші та практичні питання сучасного промислового садівництва. Це і агротехніка саду в умовах зміни клімату, і нові прийоми зрошення, і основні моменти закладання промислового саду та післясадивне обрізування дерев, і стратегії захисту саду від шкідників, хвороб і бур’янів та ще багато цікавої інформації.

На останок хочеться відмітити, що на сьогоднішній день продукція садівництва складає значну частину продовольчого балансу України. Плодово-ягідне виробництво України може забезпечувати як внутрішні потреби, так і виробляти продукцію на експорт, для цього необхідна належна підтримка галузі збоку держави, дотримування технології вирощування, переробки та зберігання. Якщо говорити про технології вирощування, то тут слід звертати особливу увагу на вибір сортів та ділянок для закладки саду,на захист плодово-ягідних насаджень від шкідників і хвороб, на особливості живлення. Наприклад, підживленням такими елементами, як бор, цинк, кальцій та спеціального комплексу мікроелементів і набору амінокислот з біологічно-активними речовинами можна досягнути максимальної прибутковості плодово-ягідного бізнесу.