Головні аграрні новини минулого тижня

Апрель 24, 2017
1168 переглядів

18 квітня 2017 року відбулися комітетські слухання на тему: «Стан епізоотичної ситуації в Україні. Забезпечення надійних та ефективних заходів ліквідації і попередження спалахів хвороб тварин»

У заході взяли участь члени ГС «АСУ» Коросташов О.Г., Майсак Л.Д., Супрун Г.І., Зимогляд М.М., народні депутати України – члени Комітету, Міністр аграрної та продовольства України, Голова Держпродспоживслужби і керівники її територіальних органів, уповноважені представники секретаріату Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, наукових установ, галузевих асоціацій, а також суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво та переробку продукції тваринництва.

Під час слухання Міністр аграрної політики та продовольства України-Тарас Кутовий, відмітив, що за останній рік діяльності Державна служба підвищила здатність врегульовувати нагальні питання. Проте ще необхідно збільшити швидкість прийняття рішень щодо надання відомству усіх повноважень.

На сьогодні оздоровлено 181 із 209 неблагополучних по АЧС населених пунктів. Важливим є те, що після проведених заходів повторних випадків інфікування не спостерігалося.

Окрім того, Тарас Кутовий акцентував увагу Голови Держпрожспоживслужби Володимира Лапи на налагодженні роботи за декількома напрямами. Зокрема, йшлося про якість кадрів та швидкість прийняття рішень разом із їх оперативним висвітленням.

Наприкінці засідання, Тарас Кутовий нагадав, що наразі у  Верховній Раді на розгляді знаходяться 11 законопроектів, в тому числі, й ті, що посилять роботу Держпродспоживслужби.

 

 

На минулому тижні відбулася зустріч заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Русланом Болбочаном, під час якої була обговорена перспектива співпраці між країнами в  аграрному секторі.

«Сьогодні наші країни мають дуже активний політичний діалог на всіх рівнях. Тому ми маємо сфокусуватись на невикористаних можливостях реалізації цікавих двосторонніх проектів. Наприклад, прикордонне співробітництво може стати чудовим імпульсом для розвитку зеленого туризму та  сільських територій в обох країнах», — підкреслила заступник Міністра.

За словами Ольги Трофімцевої, українська сторона також зацікавлена у поглибленні співробітництва з молдовськими партнерами ще за декількома напрямками. А саме: взаємодія у боротьбі з АЧС, виноробство та виноградарство, де Молдова має значні напрацювання як у виробництві, так і збуті якісної продукції, в тому числі на ринках ЄС. Крім того, важливим є і доопрацювання Угоди між урядами України та Молдови «Про співробітництво в галузі карантину та захисту рослин».

Пан Посол зі свого боку запевнив, що молдовська сторона зацікавлена в активній співпраці в галузі рибальства та в проектах щодо розвитку інфраструктурних об’єктів, включаючи дороги.

Наприкінці зустрічі, сторони обговорили питання підготовки наступного засідання Міжурядової комісії, яке заплановано на осінь 2017 року, та шляхи активізації діалогу між профільними міністерствами країн.

 

 

21 квітня відбулася зустріч Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового з Надзвичайним та Повноважним послом Держави Ізраїль в Україні паном Еліавом Бєлоцерковські.

 «Ізраїль входить в ТОП 20 країн, з якими Україна має найбільший товарообіг продукцією аграрного комплексу. Більше того, частка цієї продукції у загальному експорті становить 60%. Ми маємо намір розширювати спектр товарів та збільшувати експортні поставки до Ізраїлю», — зазначив Міністр.

За словами Т. Кутового, укладання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем сприятиме збільшенню товарообігу сільськогосподарської та харчової продукції. Переговори з цього питання тривають.

Ізраїль традиційно є нетто-імпортером сільськогосподарської продукції, враховуючи це, Мінагрополітики зацікавлене в максимальному зниженні ставок ввізного мита з боку Ізраїлю, доступі до його ринку товарів та в розширенні переліку української продукції, яка буде експортуватись до цієї країни.

«Перспективним є співробітництво з Ізраїлем в рамках отримання технічної допомоги зі зрошення українських земель. Співробітництво у цій галузі технологічно розвине аграрний сектор України», — також  відмітив Тарас Кутовий.

Наразі розглядається створення демонстраційного центру в Україні, де будуть представлені ізраїльські компанії та їх технології й обладнання для іригації.

 

 

Станом на 21 квітня, незважаючи на несприятливі погодні умови, посів ярих зернових та зернобобових проведено на площі 2,8 млн га або 39% до прогнозу (7,2 млн га).

Повідомляє прес-служба Мінагрополітики

В тому числі, ранні ярі зернові та зернобобові культур посіяні на площі 2,2 млн га або 95% до прогнозу (2,4 млн га). З них:

— ярої пшениці посіяно 158 тис. га або 88% до прогнозу (180 тис. га);

— ярого ячменю – 1,5 млн га або 92% до прогнозу (1,6 млн га);

— вівса – 193 тис. га або 93% до прогнозу (207 тис. га);

— гороху – 373 тис. га або 113% до прогнозу (330 тис. га).

Кукурудзи на зерно посіяно 549 тис. га або 12% до прогнозу

(4,5 млн га). Крім того, цукрових буряків посіяно 278 тис. га або 95% до прогнозу (293 тис. га). Соняшник посіяний на площі 1,6 млн га або 29% (5,4 млн га).

Продовжується посів сої, який проведено на площі 55 тис. га або 3% до прогнозу (1,9 млн га).