Головні аграрні новини останнього тижня квітня

Май 3, 2017
964 переглядів

 

Минулого тижня у м. Брюсель  пройшов круглий стіл «Підтримка східного партнерства в торгівлі – Україна».  Ключовою темою заходу була  підтримка пропозиції Європейської Комісії щодо надання додаткових торговельних преференцій Україні, в рамках Угоди про асоціацію. Участь у заході з української сторони прийняли заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, а також заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі, торговельний представник України Наталія Микольська.

   «Наша позиція абсолютно чітка – Україна є сьогодні надійним та важливим партнером ЄС в торгівлі аграрними та харчовими продуктами. Тому розширення торговельних відносин, в тому числі завдяки автономним торговельним преференціям, є невід’ємною частиною подальшої розбудови нашої співпраці в аграрній сфері на всіх рівнях», — заявила Ольга Трофімцева за результатами круглого столу.

«Підготовлені Європейською Комісією пропозиції щодо збільшення обсягів тарифних квот для української аграрної продукції є зваженими і компромісними. Тому ми очікуємо від Європейського Парламенту підтримки даних пропозицій як прояву політичної солідарності, економічної підтримки та спільних зусиль у побудові європейського економічного простору», — також відмітила Ольга Трофімцева.

Крім того О. Трофімцева зауважила,що Україна сьогодні з одного боку, веде кропітку  роботу з наближення національного законодавства в галузях санітарних та фітосанітарних заходів, якості та безпеки продуктів харчування та ветеринарії до європейських вимог. А з іншого —  швидко переорієнтовується на інші ринки збуту для своєї продукції.

«Майже 300 експортерів агро- та харчової продукції з України вже вийшли на ринок ЄС, і більша частина з них – це малі і середні виробники. Саме для них Угода про Зону Вільної Торгівлі з ЄС є дуже важливою щодо доступу до ринку», — наголосила Ольга Трофімцева.

 

 

25 квітня відбулася зустріч Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового з Головою правління Китайської національної корпорації генеральних підрядів (ССЕС) Сунь Байем. Китайська корпорація «China International Agriculture Investment Corporation» зацікавлена у здійсненні прямих інвестицій в український АПК, а також у поглибленні співпраці за найбільш перспективними напрямами. З цією метою  планується проведення Українсько-Китайського Форуму з аграрного розвитку та створення Першого Китайського модернізованого сільськогосподарського Парку в Україні.

«Вважаю, що формування і діяльність новоствореної китайської корпорації, яка орієнтована виключно на аграрні інвестиції, є правильним і взаємовигідним. Наші країни мають величезний потенціал для поглиблення співпраці. Це стосується і модернізації інфраструктурних об’єктів, і питання постачань добрив, засобів захисту рослин. Зараз існують ті ринкові можливості, які дійсно можуть створити додану вартість та забезпечити прибутковість», — прокоментував Міністр агрополітики.

Українсько-Китайський міжнародний Форум з аграрного розвитку планується проводити двічі на рік в обох країнах. Вже у вересні цього року у Пекіні або у Києві має пройти перший форум-відкриття. Головною метою заходу є зустріч усіх зацікавлених сторін, пошук та залучення усіх можливостей між Україною та Китаєм

Створення Першого Китайського модернізованого сільськогосподарського Парку в Україні є масштабним інвестиційним проектом для посилення взаємовигідної співпраці. Наразі йде обговорення розташування парку, який за умови успішності, буде базуватися у різних містах України.

Також під час зустрічі сторони обговорили питання зниження відсоткової ставки за кредитом, що  надасть можливість «ДПЗКУ» забезпечити стабільне виконання кредитних зобов‘язань та розширить виробничий потенціал з поставок зернових до Китаю.

«Китайська сторона підтримала звернення зернової корпорації України до Ексімбанку КНР щодо зниження відсоткової ставки за кредитом. Наразі ми продовжуємо перемовини з цього питання і приділяємо велику увагу для успішної реалізації найбільшого спільного проекту між нашими країнами», — зазначив Т. Кутовий

 

 

На минулому тижні відбулося офіційне відкриття в Україні проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин відповідно до вимог ЄС для забезпечення належного використання засобів захисту рослин та поліпшення пов’язаних інспекцій та лабораторних послуг».

Участь у  заході взяли представники делегації ЄС, Міністерства агрополітики та продовольства України та Держпродспоживслужби.

«Українська система контролю в сфері санітарних та фітосанітарних заходів має бути адаптована до вимог ЄС. Основний компонент – адаптація законодавства. Також проект передбачає здійснення організаційного та функціонального аудиту Держпродспоживслужби, включаючи інспекторський склад та лабораторну мережу, проведення тренінгів та надання допомоги в процесі акредитації лабораторій», — зазначив Голова Держпродспоживслужби, Володимир Лапа.

Основним завданням Проекту є захист здоров’я людей  та довкілля від можливих ризиків, що  пов’язані із використанням засобів захисту рослин. У результаті мають бути створені законодавчі та управлінські основи, що  забезпечать належне використання засобів захисту рослин та поліпшення супутніх інспекцій та лабораторних систем відповідно до вимог ЄС.

«Санітарні та фітосанітарні заходи завжди були пріоритетом Європейського Союзу в Україні як у минулі роки, так і сьогодні. На початку травня будуть діяти перші спільні санітарні та фітосанітарні комітети, що дозволить моніторити прогрес, якого досягнуто з моменту підписання Угоди про Асоціацію та створення зони вільної торгівлі», — підкреслив представник делегації ЄС Крістіан Хелл.

 

 

 27-29 квітня у м. Львів за підтримки Всесвітньої продовольчої організації, Мінагрополітики, Мінінфраструктури, Мінекономрозвитку, НААН України пройшла V Міжнародна виставка «AGROPORT West Lviv-2017». Це одна з наймасштабніших подій агросектору у Східній Європі. Під час виставки пройшов і форум, основна мета якого полягала у розвитку потенціалу малих та середніх виробників, а також промоції виробничого потенціалу підприємств харчової промисловості Західної України.

«Підтримка малих та середніх фермерів – завдання номер один для Мінагрополітики. Сьогодні ми вже реалізовуємо нову автономну програму надання дотацій. Впевнений, що участь аграріїв у міжнародних форумах є однією з можливостей розвинути свій виробничий потенціал, встановити нові ділові контакти. Такі заходи сприяють залученню міжнародних інвестицій, зокрема, як у свій малий бізнес, так і в глобальний агросектор», — зазначив Міністр агрополітики та продовольства України -Тарас Кутовий,  під час відкриття форуму.

Також Міністр зауважив, що серед ключових тем роботи Форуму є розвиток органічного виробництва, що є одним із основних пріоритетів у діяльності Мінагрополітики. Наразі вже розроблений «органічний» закон, який підтримав Кабінет Міністрів.

«Органічне виробництво розвивається шаленими темпами, але ми прагнемо, щоб цей процес був більш системним і був значно видиміший як у середині країни, так і поза її межами. Це одна із найдинамічніших галузей агросектору. За 5 років у нас приріст 90%», — відмітив Т.Кутовий.

 

 

27 квітня у м.Києв, у ВЦ «АККО Інтернешенл», пройшла IV щорічна конференція аграрних інвесторів Agri Invest Forum 2017. Організаторами заходу виступили Всеукраїнська Аграрна Рада і консалтінгова компанія Dykyn. У конференції взяли участь представники Уряду, профільного комітету ВР України та предсавники МВФ. Всього у конференції взяли участь 748 учасників, серед яких 485 агровиробників.

 

Головними питаннями, що обговорювалися під час конференції були: запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення, державна підтримка агровиробників, кредитування тощо. Розпочалась конференція з голосування щодо запровадження ринку землі,за результатами якого 72,9 % опитаних «проти» стрімкого його запровадження. Проте 63,4 % господарств зацікавлені в купівлі сільськогосподарських земель.

Крім запровадження ринку землі обговорювалися питання державної підтримки аграріїв, зокремо обговорювалося питання дотацій.

 

 

28 квітня, в Міністерстві агрополітики відбувся семінар щодо визначення шляхів адаптації сільського господарства до зміни клімату, під час якого  було презентовано проект «Стратегії адаптації українського сільського господарства до кліматичних змін». Проект був розроблений Міністерством аграрної політики та продовольства України спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України та проектом «Clima East».

Повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Під час семінару були представлені та обговорені результати роботи міжнародних та національних експертів, залучених проектом «Clima East».

Учасники семінару обговорили питання, пов’язані з основними напрямками адаптації сільського господарства України до кліматичних змін та розробки державної політики у цій сфері. Метою розробки цих заходів є формування засад ведення сільськогосподарського виробництва у нових агрокліматичних умовах, а також запобігання деградації ґрунтового покриву, опустелюванню та пристосуванню до наслідків глобального потепління.

 

 

 

ПОСІВНА

Станом на 28 квітня 2017 року в Україні кукурудзи на зерно посіяно 1,5 млн га або 33% до прогнозу (4,5 млн га). Крім того, цукрових буряків посіяно 297 тис. га або 102% до прогнозу (293 тис. га). Соняшник посіяний на площі 2,3 млн га або 43% (5,4 млн га), соя — на площі 227 тис. га або 12% до прогнозу (1,9 млн га).

Говориться в повідомленні прес-служби Мінагрополітики.

Посів ярих зернових та зернобобових культур проведено на площі 3,8 млн га або 52% до прогнозу (7,2 млн га). В тому числі:

Ранні ярі зернові та зернобобові культур посіяні на площі 2,3 млн га або 97% до прогнозу (2,4 млн га), з них:

-ярої пшениці посіяно 164 тис. га або 92% до прогнозу (178 тис. га);

-ярого ячменю – 1,5 млн га або 94% до прогнозу (1,6 млн га);

-вівса – 195 тис. га або 94% до прогнозу (207 тис. га);

-гороху – 376 тис. га або 114% до прогнозу (330 тис. га).

Щодо стану посівів озимих культур:

Обстеження посівів озимих зернових культур під урожай 2017 р. показує, що із посіяних 7,2 млн га сходи отримано на площі 7,15 млн га (99,7% до посіяних), з них в доброму та задовільному стані 6,4 млн га (89,6%), в слабкому та зрідженому стані – 0,7 млн га (9,9%). Посіви загинули на площі 36,8 тис. га, що становить 0,5%. Продовжують вегетацію посіви на площі 7,12 млн га або 99,5% до отриманих сходів.

Крім того, сходи озимого ріпаку із посіяних 898,1 тис. га отримані на площі 893,3 тис. га (99,5% до посіяних), з них в доброму та задовільному стані 712,3 тис. га (79,7%), в слабкому та зрідженому стані – 114,5 тис. га (12,8%). Посіви загинули на площі 66,5 тис. га, що становить 7,4%.

Продовжують вегетацію посіви на площі 826,8 тис. га або 92,6% до отриманих сходів.

Подальший стан посівів у вирішальній мірі буде залежати від сприятливості погодних умов весняної вегетації та належного догляду за ними.