Головні аграрні новини тижня, що минув

Апрель 3, 2017
1101 переглядів

Державна фіскальна служба (ДФС) почала вносити сільгосптоваровиробників до реєстру одержувачів дотації.

Про це йдеться в повідомленні ДФС.

«На виконання ст. 16 закону» Про державну підтримку сільського господарства України «органи ДФС здійснюють внесення сільськогосподарських товаровиробників до Реєстру одержувачів бюджетної дотації. Для цього виробник подає заяву про внесення до реєстру (форма №1-РОБД)», — йдеться в повідомленні.

Заяву можна подати як в паперовому вигляді до податкової інспекції за основним місцем обліку, так і в електронній формі через електронний кабінет платника або «Єдине вікно подання електронної звітності».

Заява розглядається протягом трьох робочих днів з дня отримання.

За результатами розгляду контролюючий орган може внести виробника до реєстру або мотивовано відмовити, або ж звернутися до заявника з пропозицією подати нову заяву із зазначенням причин того, чому попереднє не було прийнято.

Довідка: Міністерство аграрної політики і продовольства прогнозує початок виплат дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за лютий з 15 квітня. Для виплат у квітні вже акумульовано 217,3 млн. гривень. Також в повідомленні зазначається, що ця сума може бути збільшена на 151 млн. гривень до 368 млн. гривень.

 

 

28 березня 2017 в Українському домі відбулася презентація проекту «Експортна стратегія України, Дорожня карта стратегічного розвитку торгівлі України 2017-2021».

Національна експортна стратегія  України розроблялася Мінекономіки спільно з  центральними  органами виконавчої влади для визначення цілей, завдань та пріоритетів довгострокової державної політики, яка спрямована на забезпечення стабільного розвитку економіки України та нарощування обсягів експорту української продукції (товарів та послуг).

Важливими складовими Національної еспортної стратегії є аграрний сектор та харчова промисловість. Таку думку під час  презентації проекту висловила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України – Ольга Трофімцева.

Про це повідомляє  прес-служба Мінагрополітики.

«Цей документ є важливим прикладом довгострокового планування. Більше того, він є важливим прикладом системного документу, розробленого за участі всіх зацікавлених авторів, а не лише урядом. Ми раді бачити харчову промисловість серед пріоритетних секторів експортної стратегії. А ще це не є випадковістю», — заявила заступник Міністра.

На думку О. Трофімцевої орієнтація на малий та середній бізнес є важливими елементами експортної стратегії. Вона розповіла про основні інструменти, які допоможуть малому та середньому підприємцю в пошуку експортних ринків збуту. Серед яких  створення експортно-кредитної агенції, а також інституту торгових та аграрних аташе в ключових регіонах. Також проведення  регулярних торговельних місій та підтримка участі компаній у виставкових та інших заходах за кордоном.

«Я вважаю, що аграрна та переробна галузь можуть бути своєрідною серцевиною для розвитку таких суміжних галузей, як: IT-технології, зелений туризм, машинобудування для переробки та інші. Тобто розвиток цих галузей, з експортною орієнтацією, може бути імпульсом для всієї економіки», — резюмувала Ольга Трофімцева.

 

 

 Кабінет міністрів розгляне питання завантаження «Рівнеазоту» і черкаського «Азоту» за рахунок давальницької переробки газу з ресурсу ПАТ «Аграрний фонд».

Про це повідомляє  «Українська аграрна конфедерація».

«У Кабміні 28 березня відбулося нарада, на якій розглядалося питання запуску в роботу хімічних підприємств, що виробляють міндобрива в Україні. Планується, що виробництво добрив буде здійснюватися на давальницьких умовах шляхом поставки газу ПАТ» Аграрний фонд «, — йдеться в повідомленні.

За даними конфедерації, вироблені за такою схемою добрива «Аграрний фонд» буде поставляти сільгосппідприємствам «в основному на умовах зустрічної поставки продукції майбутнього врожаю», хоча також планується продаж на умовах передоплати і без передоплати (з кредитуванням на умовах поставки продукції майбутнього врожаю).

Крім того, за рахунок поставки добрив випущених за давальницькою схемою планується врегулювати заборгованість Ostchem перед сільгосппідприємствами, які раніше здійснили передоплату, але хімічної продукції так і не отримали через зупинку «Рівнеазоту» та черкаського «Азоту».

Довідка. «Укртрансгаз» 7 березня розпочав обмеження газопостачання підконтрольних Group DF Д.Фірташа ПАТ «Рівнеазот», ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» і ПАТ «Азот» (Черкаси) через борги.

 

 

Індія та Україна дійшли згоди щодо проведення торговельної місії для українського агробізнесу.

29 березня Заступника Міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофівцева зустрілась з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Індія в Україні Маноджем Кумаром, під час якої сторони обговорили поточні питання двосторонньої співпраці в аграрному секторі.

Про це повідомляла прес-служба Мінагрополітики.

Попередньо сторони домовилися про те, що у вересні поточного року  буде організована торгівельна місія для представників аграрної та харчової промисловості.

«Як завжди, це буде спільна робота Мінагрополітики, МЕРТ та Export Promotion Office. Вересень був обраний не випадково. Саме в цей час в Мумбай буде проводитись одна з найбільших виставок Annapoorna — World of Food India 2017», — сказала Ольга Трофімцева.

«Ми знаємо, що індійські імпортери зацікавлені в наших бобових або олії. Але є ще багато цікавих ніш, які можна відкривати на цьому велетенському ринку. Якщо ми охопимо хоча б чотири найбільші метрополії цієї країни, за кількістю споживачів, це вже буде майже дві України. Тому цей ринок є надзвичайно цікавим і перспективним для нас», — підкреслила заступник Міністра.

 

 

ПАТ «Аграрний Фонд» в рамках весняної компанії 2017 планує проавансувати аграріїв на суму близько 1,7 млрд.грн.

Про це заявив директор департаменту малого та середнього бізнесу компанії Юрій Меленчук.

«Під час форвардної програми ми плануємо проавансувати аграріїв на суму близько 1,7 млрд. грн. Ми готові розглядати пропозиції від малих та середніх агропідприємств і збільшувати їх кількість. Тому ми готові під час весняної форвардної програми контрактувати саме на цю суму », — сказав він.

За словами Ю.Меленчука, ціна закупівлі зерна по форварду очікується на рівні ринкової. «На сьогодні ми виходимо з розрахунків, що ціна на пшеницю 2 класу становить 4,6 тис. грн., На пшеницю 3 класу — 4,5 тис. грн.», — уточнив він.

Директор департаменту також додав, що обсяг попередньої оплати становитиме 65% від загальної вартості продукції.

Довідка. У 2016 році Аграрний фонд профінансував сільгоспвиробників на 1,5 млрд. грн.

 

 

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України ранніми зерновими засіяно більше половини запланованих площ.

Станом на 31 березня в усіх регіонах України посіяно 1,2 млн га ранніх зернових та зернобобових культур, що складає 51% від запланованих під ці культури 2402 тис. га.

Зокрема, у розрізі культур посіяно:

— ярої пшениці — 76 тис. га, або 40% до прогнозу (190 тис. га);

— ярого ячменю – 819 тис. га, або 47% до прогнозу (1728 тис. га);

— вівса – 80 тис. га, або 39% до прогнозу (208 тис. га);

— гороху – 241 тис. га, або 87% до прогнозу (276 тис. га).

Також розпочато сівбу цукрових буряків (посіяно 7 тис. га) та соняшнику (посіяно 26 тис. га).

Озимі зернові культури під урожай 2017 р. продовжують весняну вегетацію на площі 7,1 млн га (з посіяних 7,2 млн га). Сходи озимого ріпаку отримано на площі 882 тис. га (із посіяних 899 тис. га).

За оперативними даними областей, у сільськогосподарських підприємствах в наявності є 1,0 млн тонн поживних речовин мінеральних добрив (105% до заявки).