Мікроелементи в живленні пшениці!

Март 22, 2017
1243 переглядів

Пшениця,як і кожна сільськогосподарська культура,для свого повноцінного розвитку потребує певних мікро і макроелементів. Останнім часом популярним стає такий агроприйом, як листкове підживлення адже це єдиний спосіб поліпшити стан рослини в період активної вегетації. Але для отримання бажаного результату, необхідно розуміти,які саме елементи потребує культура зокрема пшениця.

Листкове підживлення пшениці не може повністю замінити основне внесення, проте воно може поліпшити вже існуюче. Бажаним є комплексне підживлення рослин. Відомо, що нестача одного мікроелемента, здатне обмежити засвоєння цілого ряду інших елементів живлення і затримати подальше зростання врожайності.

Для пшениці найважливішими мікроелементами є марганець, мідь, цинк, залізо та ін.

Mn

Марганець здатний підвищувати зимо- і морозостійкість пшениці, тому цей мікроелемент є дуже важливим в початкові фази розвитку. Найбільше цього елемента пшениця потребує у фазі 2-3 листків.

Cu

Дуже чутлива пшениця і до нестачі міді, особливо якщо були завищені норми азотних добрив. Нестача міді призводить до гальмування росту генеративних органів. Коли міді в рослині достатня кількість, рослина більш стійка до грибкових захворювань, до посухи і до вилягання. Також мідь сприяє кращому засвоєнню азоту. Найбільша кількість міді засвоюється пшеницею від фази кущіння до фази колосіння.

Zn

Наяність цього елементу живлення також сприяє підвищенню стійкості пшениці до найпоширеніших захворювань і підвищує посухостійкість. Крім того, цинк здатний підвищувати вміст білка в зерні, що є дуже важливим для пшениці. Нестача цинку призводить до хлорозу листя.

Fe

Залізо має велике значення для нормального проходження процесів дихання рослин. Нестачу цого елементу, яка проявляєтьсяу вигляді хлорозу, можна побачити неозброєним оком. Висока зволоженість грунту перешкоджає засвоєнню заліза.