Мінагрополітики планує посилити співпрацю з дрібними та середніми сільгоспвиробниками.

Март 13, 2017
981 переглядів

9 березня у залі «Укрінформу» відбувся круглий стіл «Держава та сільгоспвиробники: що потрібно українському фермеру», в рамках якого експертами були обговорені питання реалізації програм держпідтримки дрібних та середніх сільгоспвиробників, зміни у механізмах співпраці та перспективи подальшого розвитку.

Реформа державної підтримки на сьогоднішній день є одним з найважливіших напрямків стратегії розвитку АПК.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства агрополітики та продовольства України.

«Завдяки зусиллям міністерства досягнуто державну підтримку на рівні 5,4 млрд грн на 2017 рік. Це в 20 разів більше, ніж у минулому році. Ще 300 млн грн буде спрямовано на здешевлення кредитів для аграріїв. Окрім того, для надання кредитів фермерським господарствам виділено 65 млн грн. І на майбутнє ми плануємо лише збільшувати ці цифри», — прокоментував Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

Всі зусилля Державної продовольчо-зернової корпорації України, як представника держави на українському зерновому ринку, спрямовано на посилення прямої співпраці з дрібними та середніми сільгоспвиробниками. Свідченням розширення взаємодії ДПЗКУ з фермерами стало підписання у грудні 2016 року Меморандуму про співпрацю з Аграрним Союзом України.

На сьогоднішній день ДПКЗУ пропонує українським сільгоспвиробникам вигідні та прозорі механізми співпраці, надає можливість доступу до розгалуженої інфраструктури елеваторних потужностей зернової корпорації на взаємовигідних умовах.

Зокрема, в рамках форвардної програми ДПЗКУ планує у два етапи проавансувати сільгоспвиробників на загальну суму у понад 1 млрд грн, закупивши до 200 тисяч тонн продовольчої та фуражної пшениці, 200 тисяч тонн кукурудзи та до 150 тисяч тонн ячменю і сої.

«У цьому році ми як ніколи йдемо назустріч українському фермеру. Так, за рішенням Форвардного комітету ДПЗКУ, в рамках програми весняного форварду з метою зниження фінансового навантаження на сільгоспвиробників коефіцієнт за користування авансовими коштами було зменшено з 1,06 до 0,89 грн по пшениці, ячменю й кукурудзі, та з 2,05 до 1,71 грн по сої за 1 тонно/день. Якщо перекласти на мову фінансистів, це приблизно відповідає зменшенню відсоткової ставки з 15% до 12,5% річних», — розповіла начальник відділу форвардних закупівель Наталія Головань.

Головною перевагою ДПЗКУ у реалізації форвардної програми є розгалужена мережа закупівельників по всій Україні та 53 зернові склади, розташовані у 20 областях.

Паралельно з форвардною програмою закупівель зернових майбутнього врожаю у ДПЗКУ наразі діє програма закупівель зерна за подвійними складськими свідоцтвами. Дана програма дає можливість виробнику отримати частину коштів у день оформлення заставного свідоцтва. Решту виробник отримає протягом 60 днів після дня оформлення свідоцтва.