Мінагрополітики пропонує спростити право постійного користування землею

Декабрь 19, 2017
602 переглядів

Міністерство аграрної політики та продовольства України пропонує виключити можливість надання земельних ділянок на правах постійного користування.

Повідомляє Інтерфакс.

Згідно з відповідним проектом закону, підготовленого Мінагропродом, фізичним і юридичним особам, які мали право постійного користування земельними ділянками, буде дозволено переоформити їх в оренду терміном на 50 років, або викупити з відстрочкою платежу на 30 років.

Документ передбачає, що несільськогосподарські державні і комунальні підприємства автоматично отримають право господарського ведення на ділянки, які були в постійному користуванні. При цьому сільгосппідприємства державної і комунальної форм власності будуть зобов’язані переоформити землю, яка була в постійному користуванні, в оренду на 50 років.

Законопроект також передбачає, що відчуження, застава земельних ділянок, які знаходяться в господарському веденні або ж в оперативному управлінні, можливі при узгодженні з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Несільськогосподарські ділянки, які знаходяться в оперативному управлінні або в господарському веденні, також можуть бути передані в оренду виключно через земельні торги на строк не більше 3 років, сільгосппризначення — не більше 7 років.

При цьому передача в оренду ділянки можлива не раніше, ніж через три роки з дня надання на неї права оперативного управління або господарського ведення.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що в даний час законодавча неврегульованість питання розпорядження землями на правах постійного користування породжує корупцію, а також конфлікт інтересів між землекористувачами та органами влади.

Читати також :Відтепер доступна державна онлайн-реєстрація договорів оренди землі