ПАЛИВО МАЙБУТНЬОГО

Июль 22, 2016
829 переглядів

Рятівною «соломинкою» для енергетичної незалежності України може стати міскантус. Ця культура останнім часом стає популярною в нашій країні адже її використання допоможе зменшити споживання газу та електроенергії.

Міскантус може давати багатий врожай біомаси є невибагливим до умов вирощування та має високу енергетичну віддачу. Суха трава зібрана з 1 га дає в середньому 20 т біомаси,що забезпечує стільки ж енергії, скільки отримують з 12 т вугілля або 8 тис.м3 газу.

Рослина міскантус є близьким родичем цукрової тростини, відноситься до родини Тонконогі (Злаки). Рід налічує близько 40 видів рослин, які поширені переважно в субтропічних і тропічних районах Азії, Австралії та Африки. Трава міскантус широко застосовувалась як декоративна культура, для декорування водойм, газонів.

Рослини міскантуса заввишки до 350 см, лисття шириною до 25 см. Міскантус досить витривала рослина, може рости по 20-30 років і більше, у разі необхідності видаляється гербіцидом.

Міскантус є дуже економною і екологічно чистої культурою: після посадки і початку сходів він не потребує додаткового догляду. Ніяких щорічних витрат на посівний матеріал і на обробіток грунту.

Міскантус відноситься до триплоїдних рослин, які не дають життєздатного насіння, тобто розмножувати його можна тільки вегетативно(кореневищами) або in vitro. Посадку міскантуса проводять в квітні. Після одноразової посадки рослини, його повзуче кореневище буде щорічно давати нові пагони. Урожай можна отримувати протягом 25-30 років.

Залежно від місця посадки та клімату, щорічна збирання врожаю очікується вже через два роки після посадки. Зазвичай, збирання врожаю проводять навесні.

Для цієї культури не потрібне удобрення. Рослини міскантуса мають дуже розвинену кореневу систему, яка сягає до 2 м вглибину. Завдяки цій властивості рослини легко здобувають поживні речовини та воду. Саме тому вирощувати міскантус вигідно на землях, що зазнали радіаційного забруднення або деградованих землях.

Міскантус добре росте на будь-якому ґрунті придатному для вирощування кукурудзи.

В перші два роки після висадки, необхідно застосовувати хімічний захист від бур’янів. Через два роки після висадки опале взимку листя повністю вкриває грунт, що перешкоджає зростанню бур’янів і тому в усі наступні роки не потрібне застосування гербіциду.

В Європі давно звернули увагу на міскантус і його застосування в сфері енергозбереження.