Першочергове право на купівлю землі буде у фермера, який працює у відповідному регіоні.

Ноябрь 15, 2017
507 переглядів

Народний депутат, президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко заявив, що законопроект про ринок землі буде поданий в лютому-березні, і дане питання розглядатиметься на наступній сесії парламенту.

«У нас все готово для того, щоб на наступній сесії поставити питання ринку землі на розгляд парламенту. Узгоджені практично всі головні питання. Більшість представників громадськості та депутати підтримують ці пропозиції», — повідомив  народний депутат в ході Українського форуму агробізнесу, який проходив в Києві  у вівторок.

За словами народного депутата, підготовлений документ надає першочергове право на купівлю землі фермеру, який працює в регіоні, де розташована дільниця. При цьому продаж землі іноземцям буде заборонено мінімум на 5 років.

Крім того Л.Козаченко уточнив, що, як і передбачалося раніше, законопроект передбачатиме обмеження на концентрацію землі в одних руках в розмірі 200 га. Водночас, він зазначив, що питання, протягом якого періоду можна буде перепродувати землю після її покупки, ще обговорюється.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня 2016 року Верховна Рада  продовжила мораторій на продаж земель сільгосподарського призначення, введений у 2002 році, до 2018 року. Парламент також доручив своїм комітетам і профільному міністерству протягом півроку напрацювати необхідні законопроекти.

Уряд планував зареєструвати проект закону про ринок землі восени цього року. Але поки що урядовий законопроект не подано до парламенту.

За матеріалами Interfax