Почесна місія!

Ноябрь 20, 2017
746 переглядів

«Інновація – це те, що відрізняє лідера від його послідовників».

                                                                                                                              Стів Джобс

Компанія «Імперія-Агро» як соціально відповідальний бізнес у когорті перших, хто цікавиться та інвестує проекти талановитої молоді України.

Допомога молоді у її прекрасних починаннях, підтримка свіжих ідей та інновацій – це спосіб бути у тренді, триматися на хвилі, щоб потім не наздоганяти лідерів, а просто ними лишатися. Без інновацій і стартапів не можливий рух вперед.

Нещодавно представники компанії  «Імперія-Агро» отримали честь бути присутніит на першому пленарному засіданні у рамках відкриття «Стартап школи НУБіП України».

Що це? Стартап – це новий проект, який потребує матеріальної та консультаційної підтримки для своєї реалізації. Стартап школа – це унікальне утворення на базі навчального закладу, де авторів нових проектів консультують з приводу правильного оформлення ідеї, пошуків інвесторів та інших організаційних моментів, без яких ідея лишається просто словами, які скоро забудуться. Світова практика утворення таких шкіл нарешті прийшла і в Україну. Стартап школа Національного університету біоресурсів і природокористування вже п`ята у нашій державі. Це масштабний науковий акселератор стартапів студентської молоді, за якими майбутнє вітчизняного агробізнесу і не тільки.

На засіданні були присутні представники Департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій МОН України, Ради роботодавців НУБіП України, Державної інноваційної фінансово-кредитної установи МЕРТ України, Національної науково-технологічної асоціації наукових парків,  Інституту післядипломної освіти КПІ ім.І.Сікорського та Інноваційної екосистеми  «Sikorsky Challenge», Галереї інновацій «HUB 4.0» та Бізнес-інкубатора «BeNextIT», а також ректорат університету.

Станіслав Ніколаєнко, ректор НУБіПу, відкриваючи засідання висловив думку про те, що сучасна освіта має великий потенціал, але, на жаль, без допомоги інвесторів доволі складно реалізовувати авторські інновації. Як відзначила директор Інституту післядипломної освіти КПІ ім.І.Сікорського та співзасновниця Інноваційної екосистеми  «Sikorsky Challenge» Інна Малюкова, концепція створення стартап-шкіл передбачає надання молоді вибору: іти працювати на когось чи пробувати власні сили у бізнесі, можливість відкрити власну справу. Стартап – це азарт, це можливість спробувати і отримати результат: позитивний чи негативний, але ж він принесе досвід. Більшість експертів наголошували на тому, що в Україні на разі формується екосистема стартапів. Суспільство звикає до того, що старі моделі вже не спрацьовують, і чим несподіваніше рішення пропонується, тим воно, як правило, ефективніше. Тенденція доволі оптимістична: молоде покоління не боїться мислити інакше, не втомлюється демонструвати індивідуальність, а головне – не припиняє спроб.

Всі присутні на цьому заході в один голос підтверджували вже як імовірний факт, що, якщо майбутні стартапівці не відчують підтримки у власній державі, то шукатимуть допомоги за кордоном чи-то, у гіршому випадку, просто покинуть рідну країну. Цього допускати не можна ні в якому разі. Сучасний свідомий бізнес має орієнтуватися на активну співпрацю із навчальними закладами, які готують спеціалістів для аграрного сектору. При чому, це мають бути не бутафорські заяви для галочки, а реальні дії, які вже втілюють у життя розроблену концепцію «Імперії-Агро».

Ці ідеї «Імперія-Агро» культивує ще від початку свого заснування як частину внутрішньокорпаративної дисципліни. Кожен працівник усвідомлює, що його пропозиція (яка б вона не була!), якщо знайде прихильників, неодмінно буде втілена у життя. Керівництво завжди іде назустріч інноваційним оригінальним ідеям. І цей метод приносить результати, забезпечуючи виникнення і розвиток нових напрямків діяльності компанії «Імперія-Агро». Для прикладу: на початковому етапі розвитку «Імперії-Агро» у 2007 році компанія працювала у двох напрямках, а на разі, на 2017 рік, розвиваємо вже чотирнадцять напрямів діяльності. Тому співпраця і майбутнє інвестування стартапів талановитої української студентської молоді забезпечить вихід вітчизняного бізнесу на нові рівні і ринки. А юні новатори у нас – безмежно перспективні. Це і є основною причиною того, що компанія «Імперія-Агро» підтримує і впроваджує власну концепцію роботи зі стартапами як частину національної освітньої політики в Україні.

Приємно, що у нашій державі так багато однодумців, які прагнуть разом із «Імперією-Агро» підтримувати та розвивати молодих науковців з метою побудови інноваційної економіки України. Заняття для слухачів школи проводитимуть протягом наступного місяця: навчатимуть бізнес-моделюванню, управлінню мотивацією, основам інтелектуального права тощо. Отже, стартап-школа веде проект від початку (від виникнення ідеї) до його повного втілення. Стартаперство – це навчання під час практики власне впровадження. А це, на думку експертів, найефективніший спосіб реалізації.

Далі буде…