Посівам сої загрожує непомітний ворог

Июль 13, 2017
1067 переглядів

В період посухи соя стає більш поживною для кліщів, адже, перебуваючи у стресовому стані, її рослини продукують більше амінокислот. Крім того, з підвищенням температури підвищується інтенсивність яйцекладки павутинного кліща на сої.

 

На цій бобовій культурі даний шкідник поширюється від фази бутонізації до повної стиглості. Імаго і личинки кліща висмоктують з листя сік, внаслідок чого в листовому апараті істотно посилюється транспірація, порушується водний баланс, знижується вміст хлорофілу, призупиняється процес  фотосинтезу, рослини починають передчасно скидати листя, утворюється дрібне насіння,  За сприятливих умов для розвитку шкідників втрати врожаю сої можуть сягати 50%.

 

 

Протягом вегетаційного періоду кліщ може давати до 10-12 поколінь. Оптимальною температурою для його розвитку є 29-31 оС. Оптимальна вологість повітря — 35-55%. Вологість більше 80% пригнічує розвиток і розмноження павутинного кліща. Самка кліща живе до 40 днів, кожен день, відкладаючи на нижньому боці листків від 3 до 8 яєць. Так як шкідник розміщений на нижній стороні листа, рекомендуємо застосовувати препарати, що здатні проникати на зворотній бік листка: Масай,  Вермітек, Енвідор тощо.

Економічний поріг шкодочинності для павутинного кліща складає 2-3 екземпляри на один листок до цвітіння або 10 екземплярів в період формування і наливу бобів.

 

Захищаючи посіви сої та інших культур від шкідників необхідно обов’язково враховувати їх біологію. Павутинні кліщі відносяться до сімейства павукоподібних, а тому їх не треба плутати  з комахами, адже заходи боротьби з комахами і кліщами абсолютно різні. Застосування інсектицидів проти кліщів недостатньо, необхідно використовувати акарициди. Слід зауважити, що інсектициди з акарицидною дією діють тільки на імаго і не ефективні проти яєць, личинок та німфи. Крім того, за температури вище 20- 25 оС інсектициди втрачають свою ефективність. Так як акарициди не мають вираженої системної дії, варто збільшити норму витрати робочої рідини до 300 л/га.  Для кращого змочування листка та кращого розподілення робочого розчину на його поверхні в бакову суміш слід додати ад’ювант.

 

Щоб швидко усунути шкоду, завданої кліщем,  рекомендуємо обов’язково в суміш додати мікродобрива «Актив-Харвест Аміно».

Для мінімалізації збитків головне вчасно виявити небезпеку, а для цього потрібно проводити ретельний моніторинг. Якщо виникають сумніви, звертайтеся до представництв  компанії  «Імперія-Агро» у Вашому регіоні. Агрономи-консультанти компанії мають спеціальні портативні мікроскопи і з радістю допоможуть  у вирішенні даної проблеми.

Гарних врожаїв!!!