Регулятори росту рослин — єфективний спосіб підвищення врожайності.

Март 16, 2016
928 переглядів

Рослині, як і живому організму, для нормального і, що дуже важливо товаровиробнику, продуктивного розвитку необхідний комплекс фізіологічних умов. Один з визначальних життєвих чинників – поживний режим навколишнього середовища.
У практиці вирощування сільськогосподарських культур існує кілька способів забезпечення рослин поживними елементами.

Найбільш ефективний спосіб мобільного коригування мінерального живлення – позакоренева обробка, іншими словами, нанесення розчинів дефіцитних елементів на листову масу рослин. Саме в таких програмах підживлення застосовуються регулюючі ріст речовини на основі біоорганічних і синтетичних сполук.

Регулятори росту рослин або, як їх ще називають, біостимулятори – це природні або синтетичні сполуки, які в дуже малих дозах здатні викликати значні зміни в рості і розвитку рослин.

До регуляторів росту відносяться:

  • Фітогормони (ауксини, гібереліни, цитокініни, ендогенний етилен, абсцизова кислота);
  • Інгібітори негормональної природи (феноли, похідні сечовини);
  • Синтетичні (ретарданти, дефоліанти, морфактіни).

Застосування біорегуляторів росту призводить до зрушень в обміні речовин організму, прискорює метаболічні реакції і, залежно від складу ферментативного каталізатора, підвищує захисні реакції організму до зовнішніх негативних факторів. Стійкість рослин сприяє якісним змінам ендогенної системи. Маючи низьку молекулярну масу і запас додаткової енергії, що міститься в біодобривах,фітогормони підвищують мобільність проходження реакцій, скорочуючи час метаболізму в десятки, а то й сотні разів.

Одна з важливих властивостей біорегуляторів – підвищення стійкості рослин до ураження хворобами і шкідниками. Застосування біостимуляторів росту дозволяє найбільш повно реалізувати потенційні можливості рослини, закладені в геномі природою і селекцією, регулювати строки дозрівання, поліпшувати якість і збільшувати продуктивність рослин.

Широке застосування стимуляторів росту рослин – одне з пріоритетних спрямувань у світовій практиці рослинництва. У багатьох розвинених країнах законодавство забороняє або обмежує масове використання в сільському господарстві трансгенних рослин і хімічних препаратів. На зміну хімічним засобам підвищення врожайності приходять біоорганічні добрива та пестициди, які Ви можете з легкістю відшукати у нашому каталозі та придбати на сайті компанії «Імперія-Агро».