Рекомендації щодо вибору посівного матеріалу

Март 23, 2017
971 переглядів

Під час підготовки до посівної компанії кожен аграрій задається низькою питань, головними серед яких: де купити якісний посівний матеріал та як його правильно обрати. Адже, не секрет, що врожай починається з насіння! Саме від його якості, власне, і залежить продуктивність рослин. Справді кондиційне насіння дає змогу без додаткових енергозатрат забезпечити належний ріст рослин.
Якщо Ви бажаєте купити справді якісне та кондиційне насіння, потрібно особливу увагу звертати на його сортові та посівні якості.
Сортові якості характеризують відповідність насіння ознакам певного сорту або гібриду. Посівні якості насіння характеризуються такими показниками як: чистота, вологість, енергія проростання, лабораторна схожість, маса 1000 насінин.
Категорії насіння і показники його якості визначаються і регламентуються державним стандартом України.
Високий врожай сільськогосподарських культур можна отримати тільки висіваючи насіння з високими посівними якостями. Насіння, призначене для висіву, обов’язково повинно мати відповідні документи і покупець має право вимагати відомості про партію насіння. У документі мають бути зазначені: культура, сорт чи гібрид, рік врожаю, номер партії, схожість, чистота, вологість, походження та термін дії даного документа.
Купувати насіння потрібно у виробників або у їх офіційних дистриб’юторів, у фірм, що добре себе зарекомендували на ринку.
Щодо вибору сорту чи гібриду, то тут варто визначитися з тим, що Ви бажаєте отримати в кінцевому результаті. Крім того, варто звертати увагу на те, які сорти є кращими для конкретних ґрунтово-кліматичних умов. Також варто звернути увагу і на стійкість сорту чи гібриду до шкідників та хвороб.
Отже, щоб обрати якісний посівний матеріал, необхідно обов’язково звертати увагу на його сортові та посівні якості та купувати у відомих та перевірених фірмах.
Якщо у Вас виникають питання, пов’язані із купівлею або з будь-якими іншими аспектами, що стосуються посівного матеріалу, Ви завжди можете отримати консультацію від фахівців компанії «Імперія-Агро», зателефонувавши за телефонами гарячої лінії.
Гарних Вам врожаїв!