Світовий урожай зернових в 2017/18 МР стане другим за величиною за всю історію, а запаси скоротяться вперше за 5 років — IGC

Ноябрь 29, 2017
400 переглядів

Міжнародна рада по зерну (IGC) збільшила  прогноз глобального виробництва всіх видів зерна (пшениця і кормове зерно) в 2017/18 МР з минулого місяця на 5 млн. тонн до 2079 млн. тонн, що на 3% менше торішнього рівня.

Про це повідомляє Експерт Агро з посиланням на звіт IGC за листопад.

Міжрічний спад виробництва на 54 млн. тонн обумовлений, перш за все, зниженням по кукурудзі (-39 млн. тонн), беручи до уваги підвищене коригування щодо врожаю США, хоча також очікується скорочення врожаїв пшениці (-5 млн. тонн), ячменю (-7 млн . тонн) і сорго (-2 млн. тонн).

З урахуванням нових пікових рівнів продовольчого, кормового і промислового використання, споживання зерна, згідно перспективної оцінки, вперше перевищить 2,1 млрд. тонн.

Розширення пропозиції частково компенсується збільшенням кормового / залишкового використання (головним чином в США, ЄС, Канаді, Росії та Китаї), внаслідок чого показник світових перехідних запасів підвищений на 3 млн. тонн до 496 млн. тонн. Хоча це говорить про перше скорочення за п’ять років (-28 млн. тонн з минулого року), очікуваний обсяг резервів може стати другим за величиною за всю історію.

Очікується, що продовольчий попит, як і раніше буде головним фактором зростання використання пшениці, а розширення в кормовому і промисловому секторі призведе до рекордних обсягів споживання кукурудзи. У той же час, велика пропозиція альтернативних видів кормів, ймовірно, обмежить споживання ячменю, сорго та вівса. На тлі зниження пропозиції і рекордних обсягів використання прогнозується скорочення світових запасів всіх видів зерна — вперше з 2012/13 МР. Їх рівень впаде з минулого року на 28 млн. тонн, багато в чому внаслідок спаду по кукурудзі (-30 млн. тонн) і ячменю (-3 млн. тонн). Незважаючи на очікуване розширення резервів пшениці (+ 7 млн. тонн) до нової рекордної позначки, воно відбудеться, головним чином, за рахунок накопичення в Китаї, при цьому сукупні перехідні запаси основних експортерів скоротяться.

Глобальна торгівля, згідно з прогнозом, буде розширюатися п’ятий рік поспіль, так як скорочення по пшениці, ячменю і сорго більш ніж компенсуються підвищенням по кукурудзі. Перспективні оцінки торгівлі не суттєво змінилися , при цьому торгівля всіма видами зерна все ще оцінюється на піковому рівні в 359 млн. тонн, що на 2% більше, ніж в минулому році, і пояснюється, перш за все, розширенням поставок кукурудзи, що відбувається вже дев’ятий рік поспіль.