Держава планує підтримати локальне виробництво сільськогосподарської техніки

Январь 23, 2017
910 переглядів

Бюджетним кодексом України встановлено, що у 2017—2021 роках щорічний обсяг коштів державного бюджету, які спрямовані на підтримку сільськогосподарських товаровиробників, повинен бути не нижче одного відсотка від вартості продукції, отриманої у сільському господарстві. При цьому п’яту частину такої підтримки сільгоспвиробники використовуватимуть для закупівлі технічних засобів. У 2017 році бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» передбачено 550 мільйонів гривень на технічне переоснащення АПК, шляхом здешевлення складної сільськогосподарської техніки, компенсації кредитних ставок банків, залучених на при-дбання технічних засобів. Таким чином держава планує підвищити купівельну спроможність сільськогосподарських товаровиробників.
Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий пообіцяв, що держава підтримуватиме розвиток локального виробництва сільськогосподарської техніки. Про це він заявив на конференції «Стійке зростання — фактори успіху та стратегічні варіанти для сільськогосподарського машинобудівного сектору України», що пройшла у рамках Глобального форуму з продовольства — 2017 у Берліні.
«Зараз Україна являє собою перспективний майданчик для сільськогосподарського машинобудування. Тому закликаю міжнародних виробників техніки та інвесторів розширювати та переносити своє виробництво в Україну. Адже для цього у нас є всі умови — зручні технічні території, підготовлені інженери та фахівці, стабільний попит на продукцію цього сегменту» — сказав Тарас Кутовий.
Зокрема Міністр повідомив, що у 2016 році сільгосптоваровиробниками України придбано близько 8,5 тис. од. техніки на суму майже 9 млрд гривень.
Крім того, міністр вважає, що необхідно розширювати перелік малої техніки для фермерів, які з року в рік збільшують попит на машини та приладдя для сільського господарства.