Уряд схвалив програми підтримки аграріїв на 2018 рік

Февраль 7, 2018
1049 переглядів

Кабмін розподілив передбачені в держбюджеті 6 млрд грн на програми підтримки агросектора.

Про це прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив під час засідання Кабміну, передає БізнесЦензор з посиланням на прес-службу уряду.

 

«Ми вводимо ряд рішень, які дозволять реально підтримати агросектор і дозволять йому зростати», — сказав глава уряду.

Гройсман нагадав, що зараз загальний обсяг підтримки, передбачений держбюджетом, становить понад 6 млрд грн.

 

«Ми направляємо 2,5 млрд грн на будівництво молочно-товарних комплексів і ферм. Ми через ці кошти надамо кредити за ефективною ставкою близько 3% в гривні до 5 років. Або ми будемо компенсувати близько 30% вартості введених потужностей. Таким чином, буде рости кількість ферм, ми посилимо поголів’я і обсяг виробленої продукції «, — сказав Володимир Гройсман.

 

За словами прем’єра, утримання худоби також стане прийнятним. Так, допомога на утримання дійних корів для юридичних осіб складає 1500 грн на голову. Для приватних господарств, які виявлять бажання утримувати молодняк, компенсація складе 2500 грн на голову.

 

«Ми продовжимо програму підтримки виробництва вітчизняної сільгосптехніки. Ми в цьому році направляємо 1 млрд грн і будемо компенсувати 25% вартості техніки, яка виробляється в Україні. Ми очікуємо збільшення і зростання виробництва української техніки», — повідомив Гройсман.

Як уточнили в прес-службі Мінагрополітики, серед затверджених програм — компенсація 25% вартості придбання нової сільгосптехніки та обладнання українського виробництва. Також держава буде компенсувати частину тіла кредиту, залученого на будівництво тваринницьких комплексів, до ефективної ставки на рівні 3%, відшкодовувати вартість введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, побудованих на гроші інвестора, а також здешевлення до 3% позик для проектів, що реалізуються у сфері аквакультури, вівчарства, козівництва тощо.

Затверджені програми також передбачають здешевлення утримання ВРХ молочного напрямку на агропідприємствах з розрахунку 1500 грн на голову в рік і здешевлення утримання молодняку ​​(до 1 року) в господарствах громадян з розрахунку 2 500 грн на голову в рік.

Також передбачено здешевлення на 80% вартості посадкового матеріалу в садівництві та ягідництві.

Крім того, малим і середнім фермерським господарствам передбачено відшкодування 100% вартості закупленого українського насіння, 90% вартості консультативних послуг. Також ця категорія сільгосптоваровиробників отримає доступ до дешевих кредитних ресурсів і додатковим преференцій при купівлі української сільгосптехніки — їм компенсується 40% її вартості.

В рамках підтримки і розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів держава буде співфінансувати проекти, які реалізуються в тваринництві, садівництві, будівництві овоче- та фруктосховищ, беручи на себе 70% витрат на придбання нового обладнання для них.

Крім того, Кабмін виділив кошти на підтримку садівництва і ягідництва, в тому числі на рівні малих господарств.

 

«Хочеш створити сад – закуповуй українські  саджанці, і ми компенсуємо 70% вартості цього матеріалу», — зазначив Гройсман.

 

Передовою новацією, за словами глави уряду, стане і програма підтримки фермерів загальною вартістю 1 млрд грн. Кошти будуть спрямовані, у томі числі, на здешевлення кредитів для фермерів — до 1% річних у гривні, а також на 40-відсоткову компенсацію вартості української сільгосптехніки.

 

«Я хочу підкреслити, що всі рішення стосовно цього напрацьовувалися спільно з аграріями. Думаю, це прозора відкрита і зрозуміла система, в якій ми зможемо підтримати всіх», — додав прем’єр-міністр.

Читати такожКомітет з питань агрополітики та земельних відносин ВР розглянув проекти законів щодо агрострахування