Уряд ухвалив концепцію державної програми розвитку фермерства

Сентябрь 13, 2017
693 переглядів

Кабінет Міністрів України схвалив представлену Міністерством аграрної політики та продовольства України концепцію державної програми розвитку фермерства в Україні. Це ключова ініціатива профільного Міністерства та Уряду, спрямована на розвиток малого й середнього бізнесу на селі, на створення нових робочих місць та загальний розвиток сільських територій.

Про це повідомляє Урядовий портал
Представляючи основні орієнтири програми, заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк відзначив, що  потенціал фермерського руху в Україні є надзвичайним і за умов підвищення ефективності фермерських господарств, держава додатково може отримувати до 1,5 млн тонн врожаю. А реалізація програмних положень дозволить за три роки в 5 разів збільшити кількість робочих місць на селі, щороку на 10% оновлювати парк техніки, передусім за рахунок використання техніки вітчизняного виробництва, збільшити площі посівів під органічні культури та наростити кількість тваринних комплексів.

Інструменти підтримки пропонується розділити на дві групи – фінансові й земельні. Причому в фінансові включити здешевлення кредитів, агрострахування,  запровадження дотацій для нових фермерських господарств, а також підтримку виробництва тваринницької продукції, садівництва, виноградарства та переробки сільськогосподарської продукції.

Крім того, планується проведення спеціальних земельних аукціонів на право оренди земель під садівництво виноградарство, хмелярство та вирощування органічної продукції.

За пропозицією Мінагрополітики, куратором виконання програми стане заступник Міністра з питань розвитку фермерства.

«Цифри зростання – гарні. Наше завдання – максимально використати цей ресурс. І я як Прем’єр-міністр гарантую повну підтримку фермерства. Програма дій є, кошти теж є – ми забезпечимо 1 млрд грн. Хочу, аби наступного року ми продемонстрували успіх»- зазначив  Глава Уряду Володимир Гройсман, коментуючи представлені ініціативи.

Концепція стимулюватиме набуття господарствами статусу фермерів та об’єднання фермерів в кооперативи.