Уряд ухвалив законопроект, який передбачає введення нульової ставки мита на імпорт азотних добрив.

Май 23, 2017
693 переглядів

 18 травня на засіданні Кабінету Міністрів було ухвалено законопроект, який передбачає введення нульової ставки мита на імпорт азотних добрив.

«Мова йде про встановлення нульової ставки митного регулювання на ввезення в Україну мінеральних добрив азотної групи що дасть можливість врегулювати питання захисту сільгоспвиробників від сезонного коливання цін, а також істотно зменшити їх вартість для наших аграріїв», — сказав в ході презентації законопроекту Міністр аграрної політики та продовольства — Тарас Кутовий.

За словами міністра, таке рішення має значення також щодо введення антидемпінгових ставок мита на мінеральні добрива, які імпортуються з Росії з 1 січня 2018.

Міністр зазначив, що в разі вступу в силу вони будут діючими, саме тому треба диверсифікувати джерела поставок азотних добрив.

Кабмін прогнозує, що в разі прийняття даного законопроекту покращиться насичення ринку азотних добрив, стабілізується цінова ситуація на ринку добрив, підвищиться врожайність.

Зараз мита на мінеральні азотні добрива згідно з митним тарифом становлять 2-6,5%

Як повідомляли Українські Новини, в січні березні 80% імпортованих мінеральних добрив в Україні було поставлено з Росії.

Союз хіміків виступає за встановлення мита на імпорт карбаміду, КАС і селітри з Росії в розмірі мінімум 43-45%.