В проекті Закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік» передбачено 2,3 млрд гривень на підтримку тваринництва

Ноябрь 28, 2017
667 переглядів

Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час «Ukrainian beef congress» в рамках виставки Ukrainian Food Expo. Про це повідомляє прес- служба Мінагрополітики.

Заступник Міністра також зазначила, що сьогодні більшість ВРХ, майже 66 %, утримується господарствами населення і лише 34% припадає на сільськогосподарські підприємства. Це є стримуючим фактором для виробництва та експорту високоякісної яловичини. Тому з метою розвитку галузі тваринництва в Україні необхідно працювати над її новою структурою.

«Сьогодні для нас розвиток тваринництва в Україні є одним із пріоритетних напрямків. Тому в проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» Мінагрополітики передбачено 2,3 млрд гривень на державну підтримку цього сектору. Але розвиток галузі має бути комплексним. Необхідно створювати базу для підтримки довгострокових проектів, тому що сектор відгодівлі ВРХ та виробництва яловичини не є інвестиціями одного року окупності. А закупівля та реалізація телят та молодняка ВРХ у населення, яка переважає на сьогодні в Україні, не є оптимальною формою бізнесу для галузі тваринництва», — зазначила Ольга Трофімцева.

Планується,що державна підтримка буде спрямована на три ключових напрями:

-здешевлення вартості будівництва чи реконструкції  тваринницьких ферм і комплексів;

-здешевлення кредитів на таке будівництво;

-розвиток генетики та селекційної справи.

«За 9 місяців 2017 року збільшився експорт української мороженої яловичини у 1,9 раза та становив 21,6 тис. тонн. Також помітно зріс експорт української живої ВРХ. Цей показник сягнув 51 тис. голів за минулий рік, а головними імпортерами стали Азербайджан та Єгипет. При цьому, нажаль, ми поки що майже не присутні в секторі охолодженої яловичини, який є найбільш привабливим з точки зору експорту. Сьогодні разом з нашими колегами з міжнародних організацій, таких як FAO, IFC, EBRD та Світовий Банк ми напрацьовуємо конкретні проекти в галузі відгодівлі ВРХ», — зауважила Ольга Трофімцева.

Сьогодні пріоритетними ринками для розвитку експорту яловичини  є країни Близького та Середнього Сходу, країни Азії та інші. Крім того між Держпродспоживслужбою та компетентними органами Китайської Народної Республіки (AQSIQ) наразі опрацьовується форма ветеринарного сертифіката щодо експорту української замороженої яловичини до КНР. Також розпочато процес з отримання дозволу на постачання червоного м’яса до ринків КСА, Ізраїлю та Індонезії.

«Саме експорт яловичини може стати механізмом запуску галузі в цілому, зважаючи на поки що слабкий внутрішній ринок», — резюмувала О. Трофімцева.

Довідково: «Ukrainian beef congress» — перший конгрес виробників та експортерів яловичини, що відбувся в рамках виставки Ukrainian Food Expo, яка проходила 23-24 листопада в Києві, у виставковому центрі«КиївЕкспоПлаза».Тематика виставки охоплювала всі напрямки харчової промисловості: м’ясну, молочну, кондитерську, олійножирову, фруктово-овочеву, бакалійну продукцію, напої, соуси, рибопродукти та багато іншого.