В Уряді представили «черновий варіант» розподілу бюджетних коштів для агросектору

Январь 18, 2018
499 переглядів

Стали відомі деталі розподілу бюджетних коштів для агросектору, його чорновий варіант презентували 16-го січня на закритій зустрічі в КМУ. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив вирішити всі технічні питання і представити фінальний варіант розподілу цих коштів до 19 січня, пише  AgroPolit.com.

Згідно з «чернеткою» загальна сума підтримки для АПК на 2018 рік  складає 6,3 млрд грн. і розподіляться вони буду наступним чином:

– 4 млрд грн — розвиток тваринництва (замінили цією програмою минулорічну квазіакумуляцію);

– 1 млрд грн — на фермерство;

– 1 млрд грн — компенсація за придбання с/г техніки вітчизняного виробництва;

–  300 млн грн — садівництво;

– 117,9 млн грн — інші інструменти підтримки.

Загальний ресурс на підтримку тваринницької галузі у бюджеті становить 4 млрд грн. Так, на банківські програми відведено 2,5 млрд грн. Ці кошти направлятимуть передусім на підтримку будівництва нових ферм та комплексів: або на здешевлення кредитів на будівництво, або на компенсацію частини власних коштів виробників, витрачених на будівництво. Максимальний кредитний ресурс під такі цілі — 10 млн євро на один товарний комплекс під 3% річних на 5 років. Максимальний розмір компенсації «тіла» кредиту складає 25% від обсягу витрат. У разі необхідності, за результатами першого півріччя роботи програм, їхні механізми можуть бути відкориговані. Водночас, за прогнозами, до кінця року ріст поголів’я худоби буде не менш як 11%, а надоїв молока — не менше, ніж на 5%.

Ще 700 млн грн із 4 млрд грн — бюджетна дотація на вирощування молодняку ВРХ. 500 млн — бюджетна дотація за утримання молочного стада ВРХ. Решта 300 млн грн — часткова компенсація вартості племінних тварин сперми та ембріонів.

Загальна сума підтримки фермерства — 1 млрд грн. Її пропонується розподілити наступним чином:

–  500 млн грн — на здешевлення кредитів (із них 100 млн грн — для новостворених фермерських господарств);

–  205  млн грн — компенсація вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва;

– 190 млн грн — компенсація вартості насіння;

 100 млн грн — фінансова підтримка обслуговуючих кооперативів;

– 5 млн — компенсація вартості дорадчих послуг.

На компенсацію вартості сільськогосподарської техніки планують виділіти 1 млрд грн. При цьому програма поширюватиметься на с/г техніку та елеваторне обладнання (раніше елеваторників не  включали до цього переліку — це новинка КМУ) з часткою локалізації від 40 до 60% місцевої локалізації виробництва. Так, для тракторів вона має становити не менш як 40%. Крім того, наразі обговорюється і пропозиція щодо збільшення частки компенсації за придбання техніки з 20 до 25%.

Загальний ресурс підтримки садівничої галузі  — 300 млн грн. Мета інвестування — нарощення площ садів на понад 3 тис. га, залучення нових технологій зберігання та переробки плодів, а також створення близько 30 тис. нових робочих місць.

Читати також: У 2017 році 66 суб’єки господарювання садівничої та виноградарської галузей отримали державну підтримку