Використання мікродобрив на сільськогосподарських культурах

Июнь 1, 2017
988 переглядів

Основою будь-яких мікродобрив є мікроелементи, до яких відносяться хімічні елементи, що знаходяться в ґрунті і в рослинах в дуже малих кількостях. Незважаючи на це, деякі мікроелементи рослини дуже потребують, оскільки при їх нестачі вона хворіє, а отже, в підсумку знижується і врожай. З мікроелементів найбільш практичне значення мають бор, марганець, мідь та цинк. Бор має особливе значення при вирощуванні овочевих культур та картоплі, оскільки його сполуки підвищують вміст крохмалю в бульбах картоплі, цукру в буряках, а також збільшують у рослинах вміст різних вітамінів, в першу чергу  А і С.

 

Застосування мікродобрив

До найважливіших мікродобрив, тобто добрив, що містять мікроелементи в доступному для рослини стані, належать борна кислота, сірчанокислий марганець кристалічний, марганцевий шлам, мідний купорос кристалічний, сірчанокислий цинк (цинковий купорос кристалічний), сірчанокислий магній кристалічний, залізний купорос.

Доза внесення мікродобрив залежить від виду добрив та культури, під яку вносяться добрива, складу ґрунту, наявних кліматичних умов. Наприклад, при внесенні борної кислоти під картоплю, буряк та ріпак на чорноземних і вапнованих підзолистих ґрунтах береться від 18 до 27 г на 100 м2 площі.

Українські фермери застосовують мікродобрива, за звичай, шляхом  підживлення в період формування першого і другого справжніх листків. Сумісне внесення борних, мідних і марганцевих солей створює кращі умови для росту і розвитку розсади. Саме тому компанією «Імперія-Агро» було створено продукт, покликаний максимально спростити цей процес. Були розроблені комплекси всіх необхідних мікродобрив під різні культури.

Мікродобрива АктивHarvest – це надійний спосіб значного підвищення врожайності на Вашому полі. Збалансований набір корисних речовин комплектується вже у готовій суміші, з докладною інструкцією по використанню. Розроблений продукт ґрунтується на досвіді роботи з вирощування культурних рослин провідних агрономів та сільських господарств України.

Інші овочеві рослини також добре відгукуються на внесення мікроелементів. Під огірки рекомендується додавати  2 г сірчанокислої міді, 4 г сірчанокислого магнію на 400 рослин. 

Щоб правильно застосовувати мікродобрива для соняшника, буряків та городніх культур, в кожному конкретному випадку необхідно користуватися порадами агрономів. Крім того, використання комплексних сполук мікродобрив АктивHarvest, що надходять у необхідних пропорціях вже в готовій суміші, значно спростить  підживлення.