ЗЕМЕЛЬНИЙ АУКЦІОН ЗА НОВИМ ЗРАЗКОМ

Май 23, 2016
973 переглядів

Державна служба з геодезії, картографії та кадастру України планує запустити проект з робочою назвою «земельний eBay», про це в інтерв’ю «НВ бізнес» заявив голова Максим Мартинюк.
Ця ідея має широку підтримку громадськості,але на шляху її здійснення існує цілий ряд проблем.
«Це вимагає технічних рішень, хоча це не найбільша проблема, ми над нею працюємо. Зокрема, підписали меморандум про розвиток електронних аукціонів на основі технології Blockchain.» — зазначив голова Держслужби.
Проте найбільш глобальна проблема — законодавче врегулювання цього питання.. « На жаль, у Верховній Раді законопроекти, пов’язані з землею, розглядаються не так швидко, як нам би хотілося», — зазначив Максим Мартенюк.
Верховна Рада повинна прийняти закон, який буде реголювувати порядок проведення аукціонів в електронному вигляді, так як зараз всі процедури виписані тільки під особисту присутність.
«Ідея полягає в тому, що будь-яка людина може з комп’ютера або смартфону взяти участь у торгах, що різко розширить кількість учасників», — повідомив Максим Мартинюк.
Нині така процедура зтикається з цілим рядом труднощів організаційного характеру. Якщо людина бажає придбати землю в будь-якій області України, їй необхідно знати дату і час проведення аукціону, приїхати на місце, зареєструватися, сплатити реєстраційний внесок та зробити ще безліч операцій.
«При запуску онлайн-майданчика всі ці процедури,може бути, теж збережуться,але ви той самий внесок зробите крткою,реєстрацію зробите через банк ID участь у торгах ви візьмете дистанційно… Звичайно,за часом аукціон буде фіксований, але ви зможете брати участь у ньому,сидячі у кафе»,- підсумував голова Державної служби з геодезії,картографії та кадастру.