Агрохімічний аналіз ґрунтів стає невід’ємною частиною прибуткового сільськогосподарського виробництва в Україні

Сентябрь 12, 2016
1215 переглядів

Для розвинених країн світу давно вже стала очевидною необхідність обирати інтенсивний шлях розвитку сільського господарства. Саме тому в цих країнах все активніше застосовують систему точного землеробства, яка передбачає оперативне планування комплексу дій для яких необхідно проводити постійне спостереження за станом посівів та ґрунту.
В нашій країні передові господарства, що стабільно отримують високі врожаї та прибутки, вже давно не покладаються на везіння чи випадок у виробництві. Адже основою високорентабельного ведення сільського господарства є планування врожаю, планування собівартості продукції та ретельний підбір технологій.
Перед плануванням врожаю, внесенням мінеральних добрив та, навіть, перед вибором культури, необхідно детально дослідити стан родючості ґрунтів, оскільки це означає знати свої виробничі потужності, можливості та потреби. Саме тому агрохімічний аналіз ґрунтів стає невід’ємною частиною прибуткового сільськогосподарського виробнитва.
Проблема сільського виробництва є дуже складною! Адже, за власним бажанням малородючі, незбалансовані ґрунти на своїх полях не можна змінити на кращі. Тому необхідно знати властивості ґрунтів та вміти з ними працювати.
Особливу актуальність потреба агрохімічного обстеження ґрунтів набула останніми роками, що пов’язано із різким зростанням цін на витратну частину виробництва, де левову частку витрат складають мінеральні добрива. Саме тому, в першу чергу, потрібно дізнаватись про стан родючості ґрунтів.
Сучасна незалежна агролабораторія «Церера-Компані» пропонує комплексно і завчасно запланувати та провести ряд досліджень, що гарантовано збережуть та примножать прибутки господарства:
• агрохімічні дослідження ґрунтів;
• картування полів з площами та станом забезпечення елементами живлення;
• розробка рекомендацій по внесенню мінеральних добрив під запланований врожай з урахуванням кліматичної зони;
• дослідження посівного матеріалу перед посівною;
• програма моніторингу стану посівів (обстеження полів проводиться з виїздом спеціалістів за допомогою сучасного квадракоптера);
• дослідження полів на заселення нематодами.
Для своїх досліджень агролабораторія використовує тільки сучасне обладнання. Відбір проб відбувається за допомогою автоматичного пробовідбірника з геоприв’язками на місцевості(GPS).
В наш час, для ефективного ведення сільського господарства, потрібно переходити до системи точного землеробства тобто планувати роботу на основі інформації, зібранної в полі та під час лабораторних досліджень.

ИнфоИндустрия